Vaser Liposuction İle Lipödem Mucizesi

Lenf Koruyucu VASER Liposuction Lipödem Tedavisinin Temel Yapıtaşıdır.

  1. Yağ hücreleri derinin altında 3 boyutlu bir bal peteği gibi yerleşirler: her bir yağ hücresi 8-10 başka yağ hücresiyle komşudur.
  2. VASER cihazı, sadece yağ hücrelerinin komşuluk bağlarını parçalayan özel bir dalga boyunda ultrasonik enerji yayar.
  3. VASER uygulamasından sonra, bu yağ hücrelerinin bir kısmı tamamen serbestleşir ve vakum yoluyla (liposuction) çekilir.
  4. Kalan yağ hücreleri, komşu hücrelerin bazılarından koparak kısmen serbest kalır, ancak bu hücrelerin de normal metabolizması bozulur.
  5. Bozulan metabolizmanın iyileşebilmesi için gereken bir yıllık süre boyunca, kısmen parçalanan bu yağlar diyet ve sporla vücuttan atılabilir hale gelir.
  6. VASER Liposuction uygulanan bir hastanın ameliyattan sonra, alınan yağ miktarının 2-4 katı yağı vücuttan atabilmesinin sırrı budur.

VASER Liposuction

VASERlipo’ya “Lenf koruyucu VASER liposuction” adını vermemiz çok da yanlış değildir.

VASER Liposuction

Açılımı “Vibration Amplification Sound Energy at Resonance” olan VASER, “liposuction” işleminden önce, plastik cerrahın kontrolünde, “liposuction” uygulanacak bölgelere ultrasonografik enerji uygulayan bir teknolojidir. Bu teknoloji, deri ile kas arasındaki yağ hücrelerini hedef alarak, diğer yapılara zarar vermeden seçici bir şekilde eritir ve bölgeyi “liposuction” işlemi için hazırlar. Ardından uygulanan “liposuction” ile VASERlipo tamamlanmış olur. Yani VASERlipo işleminde, kılcal kan damarları ve lenf kanallarına verilen hasar minimum seviyede kalır.

 

Klasik veya tümesan “liposuction” işleminde ameliyat sonrası erken dönemde gözlenen en büyük problem birkac haftalık geçici bir ödem, daha geç dönemde ise yeterince hassas yapılamayan “liposuction” sonucunda deride ortaya çıkan düzensizliklerdir. “Liposuction” işleminin yeterince hassas yapılamamasının temel iki sebebi, “liposuction” öncesinde kanamayı azaltmak için uygulama bölgesine verilen yüksek miktarda sıvı ve uygulama sırasında lenf damarlarının zarar görmesiyle ortaya çıkan ödemdir. Bu ödem, plastik cerrahın “liposuction” sonundaki hassas şekil verici düzeltmelerde yeterince hassas davranmasını engelleyebilir.

VASERlipo, hem “liposuction” öncesi dokuya verilmesi gereken sıvı gereksinimini azaltır, hem de lenf damarlarına hasar vermediği icin daha hassas bitirici son dokunuşlara imkan verir. Dolayısıyla VASERlipo’ya “Lenf koruyucu VASER liposuction” adını vermemiz çok da yanlış değildir. Bu yöntem ayrıca kanamayı da azalttığı için yüksek miktarda “liposuction” uygulamanın hiç de nadir olmadığı lipödem hastalarında da sıkça kullanılmakta ve bu hastaların tek seansta tedavi olabilmelerine imkan sağlamaktadır.

previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Slider

Please publish modules in offcanvas position.